top of page
  • Zdjęcie autoraGłosWołającyNaPustyni

RÓŻANIEC BOGA OJCA

Obietnica dla tego, kto odmawia ten Różaniec: Ojciec udzieli szczególnych łask rodzinom, w których będzie odmawiany ten Różaniec.

(Rozpoczynamy znakiem Krzyża Świętego)

Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu, Panie pospiesz ku ratunkowi memu. Chwała Ojcu...

Ojcze mój, dobry Ojcze, Tobie ofiaruję siebie, Tobie oddaję siebie, Twojej poddaję się opiece" Aniele Boży...

Po każdej tajemnicy powtarza się następującą modlitwę: Jedno „Zdrowaś Maryjo", dziesięć „Ojcze nasz", jedno „Aniele Boży".

W Pierwszej Tajemnicy kontempluje się triumf Ojca w ogrodzie Eden, kiedy po grzechu Adama i Ewy obiecuje On przyjście Zbawiciela.

W Drugiej Tajemnicy kontempluje się triumf Ojca w chwili wypowiadania przez Maryję "Fiat" podczas Zwiastowania.

W Trzeciej Tajemnicy kontempluje się triumf Ojca w ogrodzie Getsemani, kiedy całą Swoją Moc daje Synowi.

W Czwartej Tajemnicy kontempluje się triumf Ojca w chwili sądu szczegółowego.

W Piątej Tajemnicy kontempluje się triumf Ojca w chwili sądu powszechnego.

LITANIA DO BOGA OJCA O Boże, Ojcze Nieba Zmiłuj się nad nami Ojcze, Stworzycielu wszechświata Zmiłuj się nad nami Ojcze, Stworzycielu człowieka Zmiłuj się nad nami Ojcze Odwieczny Zmiłuj się nad nami Ojcze Wszechmocny Zmiłuj się nad nami Ojcze Wszechwiedzący Zmiłuj się nad nami Ojcze nieskończonego majestatu Zmiłuj się nad nami Ojcze niezmierzonej dobroci Zmiłuj się nad nami Ojcze bezgranicznego miłosierdzia Zmiłuj się nad... Ojcze nieograniczonego pokoju Zmiłuj się nad nami Ojcze wszystkich Zmiłuj się nad nami Ojcze, źródło wszelkiego dobra Zmiłuj się nad nami Ojcze, głębino milości Zmiłuj się nad nami Ojcze, wspaniałości Kościoła Zmiłuj się nad nami Ojcze, radości chrześcijan Zmiłuj się nad nami Ojcze, nadziejo proszących Zmiłuj się nad nami Ojcze, pocieszenie narodów Zmiłuj się nad nami Ojcze, pomocy nieszczęśliwych Zmiłuj się nad nami Ojcze, pocieszenie ubogich Zmiłuj się nad nami Ojcze, radości zgnębionych Zmiłuj się nad nami Ojcze, podporo sierot Zmiłuj się nad nami Ojcze, zbawienie dobrych Zmiłuj się nad nami Ojcze, chwało Świętych Zmiłuj się nad nami Ojcze, ochrono umierających Zmiłuj się nad nami Ojcze, nasza miłości Zmiłuj się nad nami Ojcze, nasze światło Zmiłuj się nad nami Ojcze, nasze szczęście Zmiłuj się nad nami Ojcze Najświętszy Przebacz nam Ojcze Najmilszy Wysłuchaj nas Ojcze Najlitościwszy Spełnij nasze błagania Ojcze, błagamy Cię za nas i za wszystkie Twoje dzieci: daj pokój i ocalenie całemu światu, prosimy Cię o to w Imię Krwi Twojego Syna Jezusa i cierpiącego Serca Jego Matki Maryi. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu za Papieża.

DZIĘKUJĘ CI, BOŻE OJCZE Dziękuję Ci, Boże Ojcze, Stworzycielu i Panie, za wszystko, co dałeś mi przez Swoją dobroć: za życie, za radość, za cierpienie, za dobro, które we mnie zdziałałeś.

UWIELBIENIE BOGA OJCA Za Twoją stwórczą Potęgę Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Za Twoją przedwieczną mądrość Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Za wspaniałość Twojego piękna Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Za nieskończoną głębię Twojej miłości Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Za to, że upokorzyłeś się dla nas W ukrzyżowaniu Jezusa Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Za to, że umiłowałeś nas bez miary Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Za dar niezrównanej Matki Maryi Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Za obecność Aniołów, Twoje żywe tchnienie Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Za Boski Chleb, który dajesz każdego dnia Chwalę Ciebie, Ojcze, i wysławiam. Amen.

OFIAROWANIE SIEBIE BOGU OJCU Weź, o Panie, w Twoje ręce całą moją wolność, weź moją pamięć, mój rozum, moją wolę. Wszystko to, co mam, wszystko, co posiadam - Ty mi to dałeś; wszystko oddaję Tobie bez zastrzeżeń i Tobie ofiaruję, abyś tym zarządzał według Twojej Woli. Daj mi tylko Twoją miłość i Twoją Łaskę: z tym jestem bogaty i nie proszę o nic innego.


38 wyświetleń
bottom of page